BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

"Nem igazán" aggódik Magyarország miatt az Eurogroup elnöke

Csupán a pénzügyi piacokon uralkodó idegességet mutatják a magyar pénzügyi nehézségekre vonatkozó híresztelések - vélte Jean-Claude Juncker, az euróövezeti országok pénzügyminiszteri csoportjának elnöke hétfő esti luxembourgi sajtótájékoztatóján.

Megismételte, hogy "nem igazán" aggódik Magyarország miatt. A magyar helyzet semmilyen módon nem hasonlítható Görögországéhoz vagy bármely más országéhoz - hangoztatta a luxemburgi kormányfő.

Juncker ugyanakkor utalt arra, hogy nagyobb "verbális fegyelemre" lenne szükség a tagországokban, elkerülendő a túlzott piaci reagálásokat.

 

 

Google News Világgazdaság
A legfrissebb hírekért kövess minket a Világgazdaság.hu Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.