BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Válság: a spanyol király eladja a jachtját

Itt állíthatja be, hogy a Google keresőben elsők között legyen a Világgazdaság
Tekintettel a gazdasági válságra, János Károly spanyol király úgy határozott, hogy eladja Fortuna nevű jachtját. A királyi palota közleménye szerint a 21 millió euróra taksált értékű jacht fenntartása nem egyeztethető össze a jelenlegi takarékossági kényszerrel.

A spanyol sajtó szerint több mint 20 000 euróba kerül a 41,5 méter hosszú jacht üzemanyaggal való teljes feltöltése. Közben a spanyol kormány az ország vasúti hálózatának drákói megkurtítását fontolgatja.

A spanyol állami vasúti társaság - az El Pais című lap szerint - 48 vonalon készül leállítani a vonatforgalmat. A madridi kormány ennek nyomán 86,6 millió euró összegű megtakaritást akar elérni. A leállítani tervezett vasútvonalakon évente 1,6 millió utas utazik. A bevételek azonban a költségeknek 16 százalékát fedezik. A vasúti forgalom tervezett leállítása főleg a spanyol kisvárosokat sújtja. 

Google News Világgazdaság
A legfrissebb hírekért kövess minket a Világgazdaság.hu Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.