Az infláció 2013 ősze óta az Európai Központi Bank által "veszélyzónaként" emlegetett 1 százalékos szint alatt ragadt, jóval az EKB által ideálisnak tartott 2 százalékhoz közelítő érték alatt.
Februárban egyedül Ausztriában, Finnországban és Máltán érte el vagy haladta meg az 1,5 százalékot az infláció. Szlovákiában, Portugáliában, Görögországban és Cipruson negatív tartományban volt a mutató.
Az eurózónán kívüli EU-tagállamok közül egyedül Nagy-Britanniában haladja meg a 1,5 százalékot az infláció (1,9 százalék), igaz, itt még csak a januári adat áll rendelkezésre. Horvátországban (-0,2 százalék) és Bulgáriában (-2,1 százalék) csökkent az árszínvonal.
Az elmúlt 12 hónap átlagát tekintve Hollandiában, Finnországban (2,1-2,1 százalék), Romániában (2,6 százalék) és Észtországban (2,8 százalék) volt a legmagasabb, Görögországban (-1,1 százalék), Cipruson (-0,2 százalék) és Bulgáriában (-0,3 százalék) a legalacsonyabb az infláció. Ezt a mutatót alapul véve az euróövezetben Észtországon, Hollandián és Finnországon kívül Németországban, Szlovéniában (1,5-1,5 százalék) és Ausztriában (az előzetes adat szerint 1,9 százalék) felel csak meg az inflációs adat az EKB kívánalmainak.
Magyarországon 0,3 százalék az éves infláció, a 12 havi átlag 1,3 százalék. A euróövezetben a nagy kilengéseket mutató energia- és élelmiszerárak nélkül számított maginfláció nőtt, a januári 0,8 százalékról 1,0 százalékra.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.