BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

NGM: több mint négymillióan adóznak

Szja A bevallási összesítők adatai alapján több mint 4 millióan fizetnek személyi jövedelemadót, ami egyrészt az új munkahelyek létrejöttének köszönhető – közölte a nemzetgazdasági miniszter. Varga Mihályt az LMP-s Szél Bernadett arról kérdezte, mire alapozza a kormányfő azt a kijelentését, hogy míg 2010-ben 1,8 millió dolgozó ember fizetett adót Magyarországon, jelenleg ezt már 4,1 millióan teszik.

Varga a KSH adatai hivatkozva azt írta, hogy 2014 első negyedévében 360 ezerrel dolgoztak többen mint 2010 azonos időszakában. A gazdasági miniszter szerint az adórendszer átalakulásával közvetlen hatásként nőtt a közteherviselésbe bevont munkavállalók köre, a magánszemélyek valamennyi jövedelmük után egységesen 16 százalékos kulccsal adóznak.

A tárcavezető arra emlékeztetett, hogy a 3,9 millió munkavállaló közül 1,3 millióan mentesültek az adófizetés alól az adójóváírás és egyéb kedvezményeknek (lakáscélú hitel) köszönhetően és a fiktív minimálbéresek száma is igen magas volt. A nullás bevallók száma mintegy 600 ezer fő volt, így mindössze 1,8 millió fő fizetett személyi jövedelemadót, ha nem számítjuk a közmunkások és az egyszerűsített foglalkoztatottak 200 ezres táborát.

Címoldalról ajánljuk

Tovább a címoldalra

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.