Fejlesztenének a tejtermelők
Itt állíthatja be, hogy a Google keresőben elsők között legyen a VilággazdaságA tejtermelőknél az utóbbi időben megvalósult fejlesztések nem elegendők a hazai tejtermelés életben tartásához, az csak a feldolgozóipar erősítésével érhető el – mondta Mélykuti Tibor, a Tej Szakmaközi Szervezet és Terméktanács elnöke egy szakmai konferencián. Úgy vélte, nincs könnyű helyzetben a magyar tejágazat, a legnagyobb gondban pedig a tejtermelők vannak. A jó minőségű magyar tejet belföldön kellene feldolgozni, amihez modern, versenyképes és hatékony hazai feldolgozóiparra lenne szükség – mondta. A hazai alapanyagok legnagyobb hányadát a közepes és nagyvállalatok dolgozzák fel, ám az elnök szerint a 2020-ig tartó uniós ciklusban lehetőség lesz a mikro- és kisvállalkozások fejlesztésére.


