A fogyasztás húzta az USA gazdaságát
Itt állíthatja be, hogy a Google keresőben elsők között legyen a VilággazdaságAz Egyesült Államok gazdasága két százalékkal nőtt az idei harmadik negyedévben a végleges adatok alapján – közölte az amerikai kereskedelmi minisztérium statisztikai intézete (BEA). Az október 29-én nyilvánosságra hozott első becslésben még 1,5 százalék, a november végiben pedig 2,1 százalék szerepelt. A GDP-növekedés a BEA megítélése szerint elsősorban a lakossági kiadásokra, az állami és az önkormányzati kiadásokra, a tőkeberuházásokra, az exportra, valamint az ingatlanbefektetésekre támaszkodott.
Az USA gazdasága a második negyedévben 3,9 százalékkal növekedett. A GDP-növekedés lassulása elsősorban a készletberuházások csökkenése és az export mérséklődése miatt következett be.


