A 2007–2013 közötti programozási időszakban mintegy tízezer szabálytalanságot regisztráltak az irányító hatóságok, ebből 1083 ügy került be a tízezer euró feletti európai rendszerbe, és végül 29 bűnügyi feljelentés született – mondta Vitályos Eszter, a Miniszterelnökség európai uniós fejlesztésekért felelős államtitkára az Európai Bizottság és a Transparency International Magyarország konferenciáján.
Az EU csalás elleni hivatala, az OLAF főigazgatója szerint azonban a magyar kormány rendkívül kevés esetben fordult a szervezethez. Mint Giovanni Kessler elmondta, a bejelentések a támogatások 0,42 százalékát érintették, szemben az 1,65 százalékos uniós átlaggal, ráadásul végül mindössze hárommillió euró támogatást vettek vissza a kedvezményezettektől, pedig 400 millió eurónyi volt az érintett összeg.
Walter Deffaa, az Európai Bizottság regionális és várospolitikai főigazgatóságának vezetője pedig arról számolt be, hogy a több mint 25 ügyben találtak szabálytalanságokat, s 400 millió euró értékben állapodtak meg az illetékes magyar hatóságokkal 25 százalékig terjedő pénzügyi korrekcióról. A súlyos és ismétlődő szabálytalanságok között a túlárazást és a hátrányos megkülönböztetést említette a főigazgató.
Walter Deffaa szerint az uniós források kulcsfontosságúak a magyarországi közberuházások társfinanszírozásához, és magyar és uniós érdek is, hogy a támogatások ne tűnjenek el ilyen-olyan zsebekben. A korrupció révén kieső összegek végeredményben a régiók növekedési és munkahelyteremtési lehetőségeitől vonnak el forrásokat. Mint mondta, Brüsszel minden tőle telhető segítséget megad az uniós pénzeszközök eredményes felhasználásának megvalósításához.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.