Egyetem lett a Budapesti Gazdasági Főiskola
Itt állíthatja be, hogy a Google keresőben elsők között legyen a VilággazdaságBudapesti Gazdasági Egyetem (BGE) néven, alkalmazott tudományok egyetemeként folytatja működését az idei évtől a Budapesti Gazdasági Főiskola. A felsőoktatási törvény módosítása nyomán lehetővé vált átalakulás alkalmából tartott szenátusi ülésen a rektor felidézte a főiskola történetét – amely 1857-ig nyúlik vissza –, és rámutatott: a BGF 2000 januárjában a Kereskedelmi, Vendéglátóipari és Idegenforgalmi Főiskola, valamint a Pénzügyi és Számviteli Főiskola integrációjával jött létre.
A BGF az ország legnagyobb főiskolájává vált, és az ötödik legnépszerűbb felsőoktatási intézmény, a végzett hallgatóikat szívesen foglalkoztatják a munkaerőpiacon, 78 százalékuk már az abszolutórium megszerzésekor főállású munkaviszonyban van. Az intézmény tájékoztatása szerint a BGE-nek mintegy 18 ezer hallgatója van.


