Oszkó: nem fenntartható a gazdasági modell
Itt állíthatja be, hogy a Google keresőben elsők között legyen a VilággazdaságNem beszélhetünk tartós növekedési pályáról – mondta Oszkó Péter, az OXOLabs alapító-igazgatója a magyar gazdaság helyzetéről szólva. „Ha az elmúlt öt évből kivonjuk az uniós források lehívásának hatását, akkor semmit sem növekedett a magyar gazdaság – jelentette ki a volt pénzügyminiszter. – Nagy sebességgel hívtuk le az uniós forrásokat, kérdés viszont, hogy a felhasznált EU-pénzek mennyire fordulnak majd termőre” – mondta. Szerinte az uniós források lehívásán alapuló növekedés nem fenntartható gazdasági modell.
Pozitívumként értékelte azonban azt, hogy az utóbbi években exponenciálisan növekedett a digitális gazdaság új típusú, innovatív – az IBM által a napokban megvásárolt Ustreamhez hasonló – vállalkozások száma Magyarországon. „E téren nem vagyunk lemaradva, versenyképesek vagyunk a világgal” – mondta Oszkó Péter.


