Az elmúlt másfél évtizedben nem volt ilyen alacsony az első négyhavi hiány
Itt állíthatja be, hogy a Google keresőben elsők között legyen a VilággazdaságAz év első négy hónapjában 144,9 milliárd forint volt az államháztartás központi alrendszerének hiánya az egy évvel korábbi 609,8 milliárddal szemben - erősítette meg ma kiadott részletes jelentésében az előzetesen közölt adatot a Nemzetgazdasági Minisztérium (NGM). Az elmúlt másfél évtizedben nem volt ilyen alacsony az első négyhavi hiány - hangsúlyozta a jelentés.
A hiány csökkenését a kiadások 432 milliárd forintos visszaesése magyarázta, amelyet az uniós támogatások kifizetésének és a kamatkiadások mérséklődésével magyarázott a jelentés. Csökkent emellett az EU költségvetéséhez történő hozzájárulások és a lakásépítési támogatások kifizetése is.
A bevételek mindössze 2,9 milliárd forinttal haladták meg a tavaly január-áprilisit.


