BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Nőtt a román ipari termelés a tavalyi első tizenegy hónapban

Itt állíthatja be, hogy a Google keresőben elsők között legyen a Világgazdaság
A román ipari termelés 1,6 százalékkal nőtt a tavalyi első tizenegy hónapban 2015 hasonló időszakához mérten - közölte csütörtökön a román országos statisztikai intézet.

A szezonális és naptárhatással kiigazított érték szerint a növekedés 0,4 százalék volt. A bővülés főként a feldolgozóiparnak köszönhető, amely 2,5 százalékkal bővült. Novemberben az ipari termelés 5,3 százalékkal nőtt 2015 tizenegyedik hónapjához képest, a kiigazított érték szerint a bővülés 1,5 százalék volt.

A statisztikai intézet szintén csütörtökön közölte, hogy az iparban tevékenykedő vállalatok árbevétele a tavalyi első tizenegy hónapban 4,4 százalékkal bővült az előző év hasonló időszakához képest.

Az új ipari megrendelések 7,6 százalékkal bővültek a tavalyi január-november közötti időszakban éves összevetés szerint.

A román GDP mintegy egyötödét adó ipar tevékenysége az elmúlt években folyamatosan lassult. 2015-ben 2,7 százalékkal nőtt az ipari termelés, míg 2014-ben még 6,1 százalékos növekedést jegyeztek fel.

A román kormány 4,8 százalékos gazdasági növekedésre számít a 2016-os évre.

Google News Világgazdaság
A legfrissebb hírekért kövess minket a Világgazdaság.hu Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.