BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

E-cigaretta: az NGM is a törvénymódosítás mögött áll

Itt állíthatja be, hogy a Google keresőben elsők között legyen a Világgazdaság
A kormány támogatja a jövedékiadó-törvény módosító javaslatát, amelyet a gazdasági bizottság nyújtott be kedden az Országgyűlésnek - közölte a Nemzetgazdasági Minisztérium (NGM) az MTI-vel. Az egyik változás, hogy az elektromos cigarettába való töltőfolyadékok közül csak a nikotintartalmút terheli majd jövedéki adó.

A közlemény szerint amennyiben az országgyűlési képviselők megszavazzák a módosító javaslatot, az új jövedékiadó-törvény április 1-je helyett három hónappal később, július 1-jén lép hatályba. Így azok a cégek, amelyek a február 28-i határidőig nem nyilatkoztak arról, hogy tovább kívánják-e folytatni tevékenységüket, május 15-ig még megtehetik.

A kormány támogatja a javaslatot, hiszen a hosszabb tesztidőszak biztosításával a több mint 17 ezer jövedéki tevékenységet végző vállalkozás zökkenőmentesen állhat át az unió szerte is példaértékűnek számító elektronizált jövedéki rendszerre - írták.

A Nemzeti Adó- és Vámhivatal felé közvetlen elektronikus adatkapcsolaton keresztül adatszolgáltatást teljesítő cégeknek május 15-ig regisztrálniuk kell, majd - a zökkenőmentes átállás érdekében - meg kell kezdeni a tesztelést is.

A módosító javaslat megszavazása esetén az elektronikus cigaretták töltőfolyadékai közül csak a nikotintartalmú töltőfolyadék tartozik majd a jövedéki szabályozás hatálya alá - áll a tájékoztatásban.

Google News Világgazdaság
A legfrissebb hírekért kövess minket a Világgazdaság.hu Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.