2017. július 26-án délelőtt zárult le Magyarország idei első nemzetközi kötvénykibocsátása Pekingben. A fő szervezők a Bank of China Limited és a HSBC Bank (China) pénzintézetek voltak. A Panda piacon értékesített hároméves, 1 milliárd jüan összegű államkötvény árazásakor 4,85 százalék százalékos hozam alakult ki.
A magyar pandakötvény volt az első, amely a „Bond Connect” (kötvénypiaci összekapcsolás) révén a kínaiak mellett egyéb ázsiai befektetők számára is elérhetővé vált.
Idén a magyar kötvényprogram az első olyan tranzakció, ami a 2013-ban elindított „Egy övezet – egy út kezdeményezés” (One Belt, One Road Initiative) keretein belül valósult meg.
A kötvénykibocsátás egy újabb mérföldkő a magyar-kínai pénzügyi kapcsolatok fejlődésében és hozzájárul az adósságkezelés több lábon állásához. A jüan összeg euróra váltása után alakult ki a Magyar Állam által fizetendő kamatszint, amely a valaha volt legolcsóbb devizakötvény kibocsátását jelenti – közölte az ÁKK. Ez jól mutatja, hogy helyes döntés volt a kínai piac felé való nyitás és már a második kibocsátásnál megmutatkozik hazánk kedvező megítélése Kínában.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.