BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Milliárdos turisztikai fejlesztések Győrben

Már több milliárdot fordított Győr turisztikai fejlesztésekre, a következő években folytatja a megkezdett munkát. Az ipar és az innováció mellett a kultúrában, a sportban és a vízpartban lát a város vezetése kiugrási lehetőséget.

Nagy fába vágta a fejszéjét Győr vezetősége, amikor pályázott a 2023-as Európa kulturális fővárosa címre. Az első rostán már át is ment, Debrecen és Veszprém mellett továbbra is versenyben van a város. „Szeretnénk vendégül látni Európát, hiszen Győr igazi fesztiválváros, olyan társulatok otthona, mint a Győri Balett, a Győri Filharmonikus Zenekar, a Győri Nemzeti Színház vagy a Vaskakas Bábszínház, és hazánk műemlékekben harmadik leggazdagabb városa. Ezért is fontos vállalás a kulturális infrastruktúra fejlesztése” – mondta a Világgazdaság érdeklődésére Borkai Zsolt polgármester. Hozzátette: fejlesztési elképzeléseik legnagyobb támogatója az állam, s a turisztikai szektorral kialakult együttműködés is gyümölcsöző.

A színház teljes körű felújítására és az épületet körülölelő II. János Pál tér rehabilitációjára több mint 20 milliárd forintot fordíthat majd a város, továbbá új hangversenyterem és konferencia-központ is épül. Az állatkert bővítése már idén nyáron elkezdődik, a kétmilliárdos fejlesztéssorozat várhatóan 2020-ig tart. Minderre a Modern városok program nyújt forrást. Az elmúlt években már megújult a nagy városi rendezvények helyszíne, a Dunakapu tér, amely alá mélygarázs is épült. A belvárosi rehabilitáció keretében utcákat, tereket és parkokat újítottak fel, tavaly megújult a turisták tájékozódását segítő belvárosi táblarendszer. Megtörtént a folyópartok rehabilitációja, amely újabb fejlesztésekre, például vízparti sétányok kialakítására adott lehetőséget. Elindult a városfelfedező kártya, a GyőrCard, valamint a Hello Győr turisztikai weboldal is. Ezek összességében több milliárd forintos fejlesztések, az eredményt a számok is igazolják, a kereskedelmi vendégéjszakákat tekintve Győr tavaly bekerült az ország tíz leglátogatottabb városa közé. A város számára a szolgáltatások, szállás, vendéglátás, turisztikai attrakciók révén térülnek meg a befektetések.

Folyamatosan fejlődik a kerékpáros hálózat is, bicikliutak újultak meg, és új szakaszok épültek. 2015-ben elindult a GyőrBike közösségi kerékpárrendszer is. A Modern városok program keretében négymilliárd forintból kerékpárút épül Győr és Pannonhalma között, várhatóan jövőre adják át a forgalomnak. A közeljövő legjelentősebb turisztikai beruházása a strand vízi élményparkká alakítása, a 10 milliárdos beruházás az árvízvédelmi fejlesztéseket is tartalmazza. Tavaly Győr adott otthont az

Európai Ifjúsági Olimpiai Fesztiválnak, amelyre állami segítséggel jelentős létesítményfejlesztés valósult meg. A nemzetközi sportesemények fő hozadéka a kapcsolódó vendégforgalom. A következő nagy lépés a 84 szobás, 3 csillag superior besorolású sporthotel építése lesz, ez 3,1 milliárd forintból valósulhat meg a Modern városok program jóvoltából. Az Olimpiai Sportpark és az Aqua Sportközpont tőszomszédságában lévő terület kitűnő helyszín a szállodának az ottani nemzetközi edzőtáborokhoz és sportversenyekhez kapcsolódó jelentős szállásigény miatt. A következő nagy nemzetközi sportesemény júniusban a birkózó utánpótlás-Európa-bajnokság, júliusban pedig az U18-as atlétikai-Eb lesz.

Címoldalról ajánljuk

Tovább a címoldalra

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.