Együttműködik a Belügyminisztérium és az Erste Bank
Itt állíthatja be, hogy a Google keresőben elsők között legyen a VilággazdaságA közfoglalkoztatás alapjain szerveződő szociális szövetkezetek fejlődését elősegítő együttműködési megállapodást írt alá a Belügyminisztérium és az Erste Bank. A szaktárca és a pénzintézet összefogásának célja
a közfoglalkoztatás alapján szerveződött szociális szövetkezetek társadalmi szerepének erősítése.
A szociális szövetkezetek a munkahelyteremtés lehetőségét jelentik azokon a településeken, ahol a hagyományos vállalkozói struktúrák nem minden esetben életképesek.
A szövetkezetek megalapításának fontos célja, hogy vállalkozásként valódi piaci szereplők legyenek – és ezzel járuljanak hozzá a hátrányos helyzetű települések foglalkoztatottsági szintjének növeléséhez és gazdasági felzárkóztatásához.


