Aggódik a turistaszezon miatt a fapados légitársaság
Lejtmenetbe taszította az európai légitársaságokat az EasyJet bejelentése, hogy a Brexit és a makrogazdasági környezet körüli bizonytalanságok miatt a várakozásokat is meghaladóan visszaeshet a helyfoglalások száma, a jegyárak pedig csökkenhetnek a következő hat hónapban, ez már magában foglalja a nyári turistaszezont is.
A kereskedés kezdetén a fapados légitársaság részvényei majdnem 8 százalékkal gyengültek, de a negatív hatás kiterjedt a Ryaniarre, a British Airways és a spanyol Iberia tulajdonosára, az IAG-re, az Air France KLM-re és a német Lufthansára, valamint a Thomas Cook és a TUI utazásszervező irodára is.
Az EasyJet már a márciussal zárult hat hónapban is 275 millió fontos adózás előtti veszteséget volt kénytelen elkönyvelni. A Brexit körüli bizonytalanságoknak pedig még nincs végük.
A brit EU-tagság megszűnésének feltételrendszerét tartalmazó megállapodás egyetlen alternatívája sem kapott többséget a londoni alsóház hétfő éjszakai szavazásán.

A brit gazdaság a Goldman Sachs legfrissebb becslése szerint
a GDP-jének majdnem a 2,5 százalékát veszítette el a 2016-os népszavazás óta a korábbi növekedési pályához képest, és a Brexit ára nagyjából heti 600 millió fontot tesz ki.
A teljes cikk a Világgazdaság keddi számában olvasható


