Mintegy 0,3 százalékponttal javított a magyar gazdaság növekedési előrejelzésén a Takarékbank.
R. P.
2019.07.04, 11:19
Megosztom a cikket
Az idei GDP-növekedési kilátásait 4,4 százalékról 4,7 százalékra javította a Takarékbank – mondta Suppan Gergely, a hitelintézet vezető elemzője. A módosítást a gazdaság közel minden szektora indokolta, az építőipar már akkor is 30 százalékkal nagyobb teljesítményt nyújthat idén, mint 2018-ban, ha az év eleji szintjét megtartja. A szektor minden ágazata jól teljesít, az infrastrukturát az uniós források hajtják, az ipoda és lakásépítéseket pedig a vállalatok, illetve a lakosság kereslete.
Az ezer lakosra jutó lakásátadások száma 1,7, míg Nyugat-Európában ez a mutató 3,3, a szakértő szerint akár a mostani lakásépítések duplázódása sem lenne irreális, ugyanakkor a munkaerő drágulása komolyan visszafoghatja a szektor növekedését.
MTI Fotó: Máthé Zoltán
Az EU átlagához képest bőven 3 százalék felett lehet a felzárkózási ütemünk. A régió gazdasága együtt nő, viszont a visegrádi országok között 2000-es alapon mérve az utolsók vagyunk, ami a 2006 és 2013 közötti időszak térségtől elmaradó növekedésének számlájára írható, 2007-ben 6 százalékponttal maradt el a magyar növekedés a cseh bővüléstől, az elmúlt hat évben viszont a gazdaság a V4-ekkel együtt nőtt.
Ne maradjon le a Világgazdaság híreiről, olvassa őket mindennap!
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.