A vártnál nagyobb mértékben esett a németországi munkanélküliek száma
Németországban a vártnál nagyobb mértékben csökkent a munkanélküliek száma októberben, már a negyedik egymást követő hónapban jegyeztek fel visszaesést.
A Bundesagentur für Arbeit (BA) német szövetségi munkaügyi hivatal csütörtökön azt közölte,
hogy adatai szerint októberben 2 millió 863 ezren voltak munka nélkül Németországban.
Ez 35 ezerrel kevesebb szeptemberhez képest, amikor szerényebben, 10 ezerrel esett vissza a munkanélküliek száma egy hónap alatt.
Szakértők a munkanélküliek számának kisebb, 5 ezres csökkenésével számoltak októberre.

Az októberi munkanélküliségi ráta 6,2 százalékra mérséklődött a szeptemberi 6,3 százalékról. A ráta augusztusban 6,4 százalék volt, 2015 augusztusa óta a legmagasabb.
A koronavírus-járvány következtében a német gazdaság a második világháború óta a legmélyebb válságba jutott,
a GDP 9,7 százalékkal csökkent az idei második negyedévben az előző három hónaphoz képest.
A mélyponton viszont már májusban túljutott, és a makromutatók a helyzet javulását jelzik. Ezek alapján a német kormány szeptember elején 6,3 százalékról 5,8 százalékra fogta vissza a német GDP idei csökkenésével kapcsolatos várakozását.

