BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

A Continental 4,2 milliárdból bővíti kutatás-fejlesztési központjait

Itt állíthatja be, hogy a Google keresőben elsők között legyen a Világgazdaság
A beruházással Budapesten és Veszprémben több tucat munkahely jön létre.

Bővíti kutatás-fejlesztési központjainak kapacitását a Continental Automotive Hungary Kft.; a 4,2 milliárd forintos beruházáshoz a kormány 1 milliárd forint vissza nem térítendő támogatást biztosít

– mondta a külgazdasági és külügyminiszter hétfőn Budapesten sajtótájékoztatón.

Szijjártó Péter hozzátette, a beruházással Budapesten és Veszprémben együttesen 70 új, kifejezetten magas hozzáadott értékű munkahely jön létre, és több száz eddig létrehozott munkahely jövője válik biztossá.

A német tulajdonú Continetal a világ valamennyi nagy autóipari gyártója számára magas minőségben állít elő a menetbiztonsági rendszerekhez kapcsolódó szenzorokat.

A vállalat mostani új, high-tech beruházása a mesterséges intelligencia és a szoftver fejlesztéséhez kapcsolódik, amelyben új szenzorok és a hozzájuk kapcsolódó funkciók kifejlesztése zajlik.

Mindez annak érdekében történik, hogy a kifejezetten magasan automatizált vezetés alapjai minél előbb létrejöhessenek, és ebben a magyar mérnököknek minél nagyobb szerepük lehessen – fogalmazott a miniszter.

Fotó: MTI/Mohai Balázs

Szijjártó Péter kiemelte, a Continental mostani beruházása kulcsfontosságú, ugyanis egy forradalmian új korszaka kezdődik a globális autóiparnak: az ágazat a jövőben a mesterséges intelligencián és a szoftverfejlesztésen fog alapulni.

Google News Világgazdaság
A legfrissebb hírekért kövess minket a Világgazdaság.hu Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.