A Karmelita kolostor épületében Nagy Márton gazdaságfejlesztési miniszter vezetésével megtartotta első ülését a versenyképességi munkacsoport kedden – tájékoztatta a miniszter az MTI-t közleményben.

A kormányzatot a és versenyképesség területén döntéselőkészítő szakmai hátterekkel támogató munkacsoport a kormány szakmai konzultatív fóruma.

2021.11.11. Miskolc fotó: Kozma István KI Észak-Magyarország Borsod-Abaúj-Zemplén megye gazdasági életének legjelentősebb szereplőit bemutató TOP 100 kiadványt konferencia keretében mutatták be. képen: Nagy Márton - közgazdász
Fotó: Kozma István / Észak-Magyarország

A rendezvényen a kormányzati képviselők mellett megjelent a gazdasági versenyképesség jogi feltételrendszerének erősítését célzó intézkedésekkel összefüggő feladatok ellátásáért felelős kormánybiztos, a Köztársasági Elnöki Hivatal, a Magyar Kereskedelmi és Iparkamara, az Építési Vállalkozók Országos Szakszövetsége, az Államadósságkezelő Központ, a Gazdasági Versenyhivatal, a Magyar Fejlesztési Bank, a Vállalkozók és Munkáltatók Országos Szövetsége, a Szabályozott Tevékenységek Felügyeleti Hatósága, a HIPA Nemzeti Befektetési Ügynökség Nonprofit Zrt., valamint a Századvég, az Exim Bank és a KSH képviselője.

A növekedési munkacsoport és a versenyképességi tanács munkáját folytató versenyképességi munkacsoport célja, hogy hazánk versenyképessége a megkezdett fejlődést követően – amelyben előbbi szervezeteknek elvülhetetlen érdemei vannak – dinamikusan tovább javuljon.

A munkacsoport a szakmai szervezetekkel szorosan együttműködve azt célozza, hogy új és innovatív ötleteket csatornázzon be a vállalkozók és piaci szereplők oldaláról 

annak érdekében, hogy Magyarország minél hamarabb elérje az unió átlagos fejlettségi szintjét.

Ehhez 21. századi, önálló és önellátó gazdaságra van szükség, amely versenyképes vállalkozásokon és versenyképes gazdasági környezeten alapszik. A konvergencia folytatásához a célzott gazdaságfejlesztési eszközök mellett a digitalizáció széleskörű gyorsítására, az adminisztrációs terhek további csökkentésére van szükség.

A munkacsoport első ülésén megtárgyalta a Széchenyi Kártya program folytatásának lehetőségeit, az extraprofitadók kivetésének részleteit és gazdasági hatásait, valamint egyéb fontos és aktuális gazdaságpolitikai kérdéseket – tették hozzá.

A meghívottak egyetértettek abban, hogy 

a szomszédunkban zajló háború és az elszálló energiaárak jelentős kockázatokat jelentenek a magyar gazdaság számára, 

éppen ezért le kell bontani a fejlődés gátjait, fel kell szabadítani minden olyan tartalék-teljesítményt, amelyek tovább erősítik a gazdasági fejlődést és hazánk versenyképességét, egyben hozzájárulnak a teljes foglalkoztatottság megőrzéséhez és védelmet jelentenek a magyar családok számára – áll a közleményben.