BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Cudar idő jön, szükség van a vörös kódra

Itt állíthatja be, hogy a Google keresőben elsők között legyen a Világgazdaság
A hajléktalanellátóknál van még férőhely, a budapesti ellátók kihasználtsága jelenleg 76 százalék.

A hideg időjárás miatt hétfő este 8 órától léptetik életbe az úgynevezett vörös kódot, ami azt jelenti, hogy valamennyi szociális intézmény számára kötelező a hajléktalan vagy bajba jutott emberek befogadása – jelentette be a Fülöp Attila, a Belügyminisztérium gondoskodáspolitikáért felelős államtitkára hétfőn Budapesten, sajtótájékoztatón.

Opening of the Social Housing Service for Homeless People
A szállókban még van üres hely.
Fotó: NurPhoto via AFP

Közölte: az intézkedés előreláthatólag szombat reggel 8 óráig lesz érvényben. Az államtitkár kiemelte: a vörös kód ideje alatt bármilyen szociális intézmény – fenntartótól és tevékenységi körtől függetlenül – köteles befogadni a bajba jutott embereket.

Kitért arra, hogy

a meteorológiai szolgálat az elkövetkező éjszakákra néhány helyen mínusz 10 Celsius-fok körüli hőmérsékletet prognosztizált, ilyen időben életveszélyes lehet, ha valaki hosszabb ideig az utcán tartózkodik.

Fülöp Attila hangsúlyozta, a hajléktalanellátóknál van férőhely, jelenleg a budapesti ellátók kihasználtsága 76, az országos hálózaté pedig 80 százalékos.

Az államtitkár arra kér mindenkit, hogy aki bajba jutott embert lát, értesítse a hajléktalanellátók diszpécserszolgálatát. A telefonszámok megtalálhatók a kormányzati felületeken – tette hozzá.

Google News Világgazdaság
A legfrissebb hírekért kövess minket a Világgazdaság.hu Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.