BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Tényellenőr: hamis a hír, miszerint nem kapott közpénzt a Futni mentem című film

A szerkesztők azt vállalták, hogy adatokkal és tényekkel alátámasztott érvekkel cáfolják a hamis híreket. A Tényellenőr tisztázta, igaz-e, hogy nem kapott állami támogatást a Futni mentem című film, igaz-e, hogy a magyar fogyasztók az európai átlagár felett fizetnek az áramért és gázért. Egy állítással szemben egy hiteles adatokkal alátámasztott tény – ezen dolgoznak a portált alapító Századvég Közéleti Tudásközpont Alapítvány munkatársai.

A tények makacs dolgok, tartja a mondás, de a mai, minden információt pillanatok alatt elinfláló környezetben nem könnyű kiszűrni, hogy amit olvastunk, az tény, vélemény, fantáziálás esetleg durva hazugság. Vagy valós adatokra épülő részigazság, azaz csak egy kis torz szelete a ténylegesen megtörtént politikai vagy gazdasági eseményeknek. A tények ellenőrzése a nemzetközi médiában az elmúlt évtizedben vált gyakorlattá, majd eszközzé, amellyel ugyanúgy lehet hajlítani a tényeket, s manipulálni velük. 

tényellenőr
A Tényellenőr a hamis hírek és állítások elleni tényekkel igazolja az igazságot / Fotó: Perfect Wave / Shutterstock

Tényellenőrzés címe alatt ki lehetett szorítani a közösségi médiából politikai szereplőket, pártokat, felfüggesztették fiókjaikat, ha a platform tényellenőreinek valami nem tetszett, azaz a tényellenőrzésből cenzúra lett – hangzott el a Tényellenőr portál bemutatására szervezett háttérbeszélgetésen. 

Tényellenőr Magyarország értékei védelmében

A Tényellenőr portál a Századvég szervezeti egységeként a patrióta konzervativizmus értékrendjét képviseli. Magyarország érdekei és értékei védelmében – mondják a szerkesztők az oldal küldetéséről. 

A portál indításával a céljuk az, hogy olyan politikai, közéleti megnyilvánulásokat vizsgáljanak, amelyek fontos közügyekben alkalmasak a közvélemény megtévesztésére, félrevezetésére, a valóság meghamisítására. 

A Tényellenőrzés rovatban igyekeznek a napi felröppent hamis állításokat gyorsan megcáfolni, legyen szó egy politikus közösségi oldalon megjelent posztjáról, egy videóról vagy újságcikkről. Ezek mellett elemzéseket és készítenek a Nagyítás rovatban, ahol olyan, magukat makacsul tartó hamis híreket cáfolnak, mint hogy meghalt-e Vlagyimir Putyin, megvizsgálták tényszerűen a közbeszédben folyamatosan kritizált magyar vasutat, de azt is megvizsgálták, hogy a magyar választási rendszer igazságtalan-e, igaz-e az, hogy az ellenzéki pártok nem kapnak teret, és valójában a kormánypártok úgy rendezték be a politikai színteret, hogy az ellenzék semmiképpen ne szerezhessen többséget. 

Kiemelték azt is, hogy a portál közérthető tartalommal, mindenki számára érthető tényekkel szeretné megtisztítani a közbeszédet. A Tényellenőr vezetője dr. Both Hunor. 

Ajánlott videók

Továbbiak

Címoldalról ajánljuk

Tovább a címoldalra

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.