BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Fontos változás lépett életbe az osztrák autópályákon: örülhetnek az Ausztriába belépő magyarok

Kedden lejárt Ausztriában a kötelező téligumi-szezon, így a hideg időben használatos abroncsok fel nem szereléséért már nem büntetnek az osztrákok. A nem megfelelően felragasztott autópálya-matrica miatt azonban igen.

Április 15-ig volt kötelező a téli gumi használata Ausztriában. A szabályszegésért komoly bírság járt eddig a szomszédban, akárcsak a helytelenül felragasztott autópálya-matricáért. Ez utóbbira azonban továbbra sem árt figyelni – írja a Startlap.

téli gumi Horgos,Roszke,,Hungary,-,August,01,,2022:,Long,Queue,Of, határátkelő, Röszke, kamion, kamionok, határ
Már nem kötelező felszerelni a téli gumit Ausztriában / Fotó: Shutterstock

Ausztriában 2008 óta kötelező a téli gumi használata november 1. és április 15. között minden személygépkocsin és 3,5 tonnánál könnyebb kisteherautón. Aki nem az előírásoknak megfelelő abroncsokkal közlekedett eddig, komoly bírságot kellett fizetnie. A hatóságok kizárólag azokat az abroncsokat tekintik hivatalosan télinek, amelyeken megtalálható az M.S., M+S vagy M&S jelölés, valamint a mintázat mélysége eléri a 4 mm-t (keresztszövetes abroncs esetén 5 mm). A szabályszegők 50 eurós (20 ezer forintos) büntetést kaptak, baleset esetén pedig akár 5 ezer eurót (2 millió forintot) is fizettethettek velük.

Nem mindegy, hogyan az autópálya-matrica rögzítése annak fednie kell a szélvédőt és el kell távolítani róla az ellenző szelvényt. Tavaly egy magyar autóst a nem megfelelően felragasztott matrica miatt 120 euróra, azaz 50 ezer forintra bírságoltak.

Szalmonellagyanús termékek sorát hívták vissza Ausztriában, Magyarországra is kerülhetett

Súlyos minőségbiztonsági botrány rázta meg az osztrák élelmiszerpiacot: a bécsi Wojnar’s vállalat több hummuszfajtájában és más termékeiben is szalmonellafertőzés gyanúja merült fel. A szalmonellafertőzött tahini miatt már 19 különböző terméket hívtak vissza, amelyek a Billa, Spar, Habibi & Hawara és más láncok üzleteiben voltak elérhetők. A vásárlók a termékeket blokk nélkül is visszavihetik, a cég pedig elnézést kért a történtekért.

Címoldalról ajánljuk

Tovább a címoldalra

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.