BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Biomasszakazán-gyártó bázis épült a kis magyar faluban: 45 tonnás gépszörnyek készülnek

Uniós támogatással jött létre a Polytechnik Hungária Kft. legújabb telephelye. A biomasszakazán-gyártó bázis mintegy 4 milliárd forintos beruházás eredményeként született.

Hamarosan végéhez ér a Polytechnik Hungária Kft. Zöld Nemzeti Bajnokok program keretében megvalósult projektje Mátraszőlősön, ezért csütörtökön egy ünnepélyes nyitóeseményen ismertették a projekthez kapcsolódó fejlesztéseket, valamint az infrastrukturális- és ingatlanberuházás jelenlegi állapotát. 

Biomasszakazán-gyártó bázis
A Polytehnik Hungária biomasszakazán-gyártó bázisa Mátraszőlősön / Fotó: Hüvösi Csaba / Forrás:  Nool.hu

A Nool összefoglalója szerint az összesen 4 milliárd forintból megvalósuló beruházás a GINOP Plusz projektre, a Széchenyi Terv Plusz program keretében benyújtott pályázatnak köszönhetően, 788,51 millió Ft összegű, feltételesen visszatérítendő európai uniós támogatást nyert el.

A biomasszakazánok iránt világszerte nő az igény

A lapnak nyilatkozva Pelyhesné Pritsch Silvia, a Polytechnik Hungária Kft. ügyvezetője elmondta, a beruházás célja, hogy a vállalat korszerű gyártói bázissal tudja kiszolgálni a biomasszatüzelő-berendezésekkel kapcsolatos, világszerte egyre növekvő igényeket. A tulajdonos és a menedzsment döntése alapján az új központ Nógrád vármegyében, Mátraszőlősön épült meg, nem messze a mostani, pásztói gyártóbázistól. A biomassza-alapú hő- és villamosenergia-termeléssel foglalkozó, sződligeti székhelyű cég ingatlanépítést, eszközbeszerzést és megújuló energiára épülő rendszer kialakítását valósította meg a projekt keretében.

Az ügyvezető szerint a gyártói bázis a legmodernebb technológiát vonultatja fel, de elmondta az is, hogy az új, acélszerkezetes ipari létesítmény megépítésével összesen 4115,52 négyzetméter hasznos terület jött létre, amiből 390,82 négyzetmétert a kiszolgáló helyiségek fednek le, a többi mind gyártóterület. A termelést a gyártócsarnok teljes területén összesen 7 darab híddaru, így a cégcsoport által előállított legnagyobb, 45 tonnás kazánok gyártására is lehetőség nyílik.

A beszerzett, digitálisan programozható vezérgépek a következők:

  • lemezvágó, 
  • lemezhengerítő, 
  • targonca, 
  • kompresszor, 
  • daru, 
  • festékelszívó, 
  • kézszerszámok/hegesztőgép és 
  • egyéb kiegészítő berendezések. 

Pelyhesné Pritsch Silvia elmondta azt is, hogy a gépek kiválasztásánál elsődleges szempont volt a korszerű technológia, az "Ipar 4.0" megoldások támogatása és későbbi kiszélesítése. Hozzátette, hogy már a bővítésen is gondolkoznak. Azonban a parkolókat, az útrendszert, a zöldterületeket és az irodaépületet még rendbe kell hozni, és amint ezek elkészülnek a termelést átköltöztetik Pásztóról és Sződligetről Mátraszőlősre. Kiemelte: terveik szerint kora ősszel neki is láthatnak végre a munkának.

 

Címoldalról ajánljuk

Tovább a címoldalra

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.