BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Tudták, mi vár rájuk, mégis meglepődtek a NAV-ellenőrök: razziáztak a magyar vármegyében, szinte csak csalókat találtak – "Nem lehet elbújni"

Egy nap alatt nyolc ellenőrzésből négyszer állapítottak meg súlyos szabálytalanságot Heves vármegyében a revizorok. Az előzetes kockázatelemzés pontos volt, a kiválasztott két online hirdető ellenőrzése között még belefért egy útépítésen dolgozó cég vizsgálata is, majd a nap végén sem kaptak számlát egy apartmanban.

Egy nap alatt nyolc ellenőrzésből négyszer állapítottak meg súlyos szabálytalanságot Heves vármegyében a revizorok.  Az előzetes kockázatelemzés pontos volt, a kiválasztott két online hirdető ellenőrzése között még belefért egy útépítésen dolgozó cég vizsgálata is, majd a nap végén sem kaptak számlát egy apartmanban.

NAV
Razziázott a NAV Hevesben – szinte csak csalókat találtak /  Fotó: Shutterstock

A revizorok gyakran vizsgálják a közösségi oldalakon hirdetőket. Elsőként egy online platformon hirdető adózót kerestek fel, akiről már az ellenőrzést megelőző elemzés során kiderült, hogy nem volt bejelentett munkaviszonya, de rendszeresen, engedély nélkül bontott autókat, szállított árut, vagy árult élő állatot, tojást, tűzifát. Az adózó elismerte a szabálytalan eladásokat. Az ellenőrzést megelőző kockázatelemzés jellemzően az irodában történik, de például 

a foglalkoztatotti bejelentések adatait távolról (akár laptopról, tabletről) is elérik a revizorok.

Ezt használták ki az adóellenőrök miközben a következő helyszínre igyekeztek. A két település közt, egy útépítésnél is megálltak, ahol a helyszínen munkát végzők foglalkoztatotti bejelentését ellenőrizték, és volt olyan munkavállaló, akit a főnöke nem jelentett be.

Semmilyen engedélye sem volt az édességárusnak

Miután végeztek az ellenőrzéssel, a közösségi médiás fiókján keresztül különféle nassolnivalókat eladó árust kerestek fel. A revizorok az adásvétel részleteit előre egyeztették, de az édesség átvételekor semmilyen bizonylatot nem kaptak. Azt is megállapították, hogy az árus ezt az adóköteles tevékenységét adószám nélkül végezte.

A munkanap utolsó ellenőrzése egy apartmanban történt. A NAV azért választotta a tulajdonost, mert az apartman – annak ellenére, hogy sem működési engedélye, sem adószáma nem volt – jelentős forgalmat bonyolított. A tulajdonos három franciaágyas szobát adott ki 3000 forint/óra összegért. Az előre megbeszélt időpontban a tulajdonos már várta a revizorokat, a szobaár kifizetése után átadta az apartman kulcsát, de sem az összeg átadásakor, sem távozáskor nem adott semmilyen bizonylatot, így ez az ellenőrzés is megállapítással végződött.

Csurig volt hamis parfümmel a kamion

A NAV pénzügyőrei a késő esti órákban ellenőriztek egy bolgár kamiont. Mintegy 150 millió forint értékben találtak kamu parfümöket. A világmárkák védjegyeivel visszaélő utánzatokkal mintegy 150 millió forint kárt okoztak a jogtulajdonosoknak. A szállítmány nemcsak jogsértő, a hamis termékek akár az egészségre is veszélyesek lehetnek. A bolgár kamion, amelyet a pénzügyőr járőrök a késő esti órákban ellenőriztek, a papírok szerint gyűjtőárut (köztük kozmetikumokat is) szállított Bulgáriából Franciaországba. A platón a rakomány közepén két fekete fóliával körbetekert raklap bújt meg – ami felkeltette az egyenruhások figyelmét. A rakományt kibontva hamar kiderült, hogy különféle világmárkák védjegyeivel (Giorgio Armani, Dior, Lancome, Chloé, Paco Rabanne) ellátott illatszereket szállítottak, amelyeknek közük sem volt az eredeti márkákhoz. A csomagolás, a feliratok és a logók is arról árulkodtak, hogy ezek bizony hamisítványok. A termékeket a védjegyek jogosulti képviselői is megvizsgálták, és megerősítették a gyanút.A pénzügyőrök 2986 darab hamis parfümöt foglaltak le. 
 

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.