BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Százmillió euró a futballbajnoknak

Az idény európai Bajnokok Ligájának győztese 100 millió eurós támogatás kap a szponzoroktól, a televíziós közvetítésekből és más forrásokból. Megkapják a győztes klub szülővárosának támogatását is, ahogyan a Liverpool tavaly 70 millió eurót adott a csapatának, a Porto pedig 12 millió eurót kapott a legnagyobb portugáliai várostól.

A becslést a Mastercard végezte, s azt állítja, hogy a Bajnokok Ligája győztese további bevételekhez is jut a későbbi tévéközvetítésekből a következő idény nemzetközi és belföldi labdarúgó tornái után. A bajnoki liga megnyerése, melynek első fordulója a jövő héten lesz, a a majdani győztesnek a későbbiekre nagyobb közfigyelmet is ígér, nagyobb szurkolótábort, ami tovább növeli bevételét. FT

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.