BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Simor: 2011-12-ben már lehetne eurónk

Itt állíthatja be, hogy a Google keresőben elsők között legyen a Világgazdaság
Simor: 2011-ben, vagy 2012-ben Magyarország teljesítheti az euró bevezetéséhez szükséges célszámokat

Magyarország akár már 2011-ben, vagy egy évvel később képes lehet az euró bevezetéséhez szükséges kvóták teljesítésére - véli Simor András, az MNB elnöke. Különösen szerencsésnek érezheti magát az ország, mivel különösebb devizaválság nélkül folyik a rekord méretű költségvetési hiány lefaragását célzó strukturális átalakítás – tette hozzá Simor. A jegybank vezetője amerikai üzletemberek számára tartott fórumon nyilvánította ki véleményét. Simor hangsúlyozta, hogy soha többé nem kerülhet az ország a 2006-os év végére kialakult helyzethez hasonlóba, mivel az átalakítás a mostaninál is nagyobb áldozatokkal járhatna. Jelenleg nincs hivatalos céldátum az euró bevezetését illetően, arról a jegybank, és a kormány közösen dönthet.

Google News Világgazdaság
A legfrissebb hírekért kövess minket a Világgazdaság.hu Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.