Egyre többen drogoznak a seregben Nagy-Britanniában
Itt állíthatja be, hogy a Google keresőben elsők között legyen a VilággazdaságCsaknem egy zászlóaljnak megfelelő számú katonát csapnak ki évente a brit hadseregből azért, mert kábítószert szednek.
A Royal United Services Institute jelentése szerint tavaly 769-re növekedett a 2003-ban feljegyzett 517-ről azon brit katonák száma, akiknél az orvosi vizsgálat az illegális kábítószernek számító kokain, heroin és más kábítószerek nyomait mutatta ki - tudósít a BBC. Ilyen esetekben az érintett brit katonákra a megszégyenítő elbocsátás vár.
A brit védelmi minisztérium szóvivője leszögezte: a kábítószerrel való visszaélés összeegyeztethetetlen a katonasággal, és ezért tűrhetetlen.


