Nem lehet nyerni a devizabetéten
Itt állíthatja be, hogy a Google keresőben elsők között legyen a VilággazdaságEgyre több hazai magánügyfél vásárol vagy köt le devizát befektetési célzattal, a forint későbbi gyengülésére spekulálva. Elemzők szerint viszont a jelenlegi magas hazai kamatszint mellett nincs sok értelme idegen fizetőeszközt vásárolni. A forintnak – vélik a szakemberek – legalább 20-30 egységnyit kellene erősödnie az euróval szemben, hogy megérje spekulálni rá. A lakossági devizabetétek iránt mindenesetre nő a kereslet, csaknem 1000 milliárdnyit tartanak nyilván a bankoknál.


