A moszkvai külügyminisztérium közölte: Oroszország kész az együttműködésre ebben az ügyben, feltéve, hogy az Egyesült Államok ezt kéri – jelenti a BBC.
Washington egy ideje alternatív útvonalakat keres az Afganisztánba irányuló szállítmányai részére. Afganisztánba Oroszországon kívül Pakisztánon lehet utánpótlásokat eljuttatni, a pakisztáni-afgán határon azonban az elmúlt hónapokban fokozták harci tevékenységüket a tálib militánsok. A terroristák többször megtámadták a szállítmányokat, az Egyesült Államok pilóta nélküli bombázó repülőkkel válaszolt az akciókra és világossá vált: az afganisztáni átjáró nem biztonságos.
Andrej Nyesztyerenko, a moszkvai külügyminisztérium szóvivője jelezte, Washington eddig nem kérte hivatalosan, hogy katonai jellegű szállítmányok áthaladhassanak Oroszországon keresztül. A bejelentés érdekessége, hogy korábban Moszkva közölte: az Egyesült Államoknak nincs más választása, mint Oroszországon keresztül szállítani Afganisztánba, ehhez pedig engedélyt kell kérnie.
Az enyhülés első jele volt, hogy március elején újraindult a Kirgizisztánban található amerikai támaszpont, amelyet korábban vélhetően orosz nyomásra zártak be. A bázis kulcsfontosságú Afganisztán elérése szempontjából.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.