A Videoton Holding Zrt. a TIPA Vezérléstechnikai Kft. 70 százalékának tulajdonosává kíván válni, az ügylet a Gazdasági Versenyhivatal jóváhagyására vár. A győri TIPA autóipari egyedi gépeket, részegységeket fejleszt, tervez és gyárt. Szintén tervez és készít PLC vezérléseket, szállítórendszereket, komplett előszerelő és gyártósorokat. Elektronikai-ipari beszállítóként főként a félvezetőgyártás területén aktív a honlapja szerint.
A TIPA tulajdoni hányadának 70 százaléka, szavazati jogának 76,5 százaléka a VT VK Zrt.-é. Utóbbi nevének VT része azonos néhány Videoton-leányvállalatéval, de a VT VK magyar magánszemélyeké. Ők azonban jó eséllyel a Videoton vezetéséhez köthetők, hiszen a VT VK budapesti székhelye azonos a Videotonéval, és aligha használhatná a VT nevet egy Videotontól független vállalkozás. Most tehát e magánszemélyek készülnek eladni a TIPA-ban lévő részüket a Videotonnak.
A TIPA tavalyi árbevétele 1,9 milliárd forint volt, ennek mintegy 80 százaléka a győri Audinak történt eladásokból származott. Adózás előtti eredménye 0,2 milliárd forintot tett ki. A TIPA kisebbségi tulajdonosa Székely László.
A Videoton Holding Zrt.-nek 2016-ban 159 milliárd forintos konszolidált bevétele volt, ebből 101 milliárdot tett ki az export. Adózás előtti eredménye 12,5 milliárdot ért el.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.