BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Hírsáv

Megugrott a profit a Graphisoft Parknál

A tavalyi év azonos időszakához képest 16 százalékkal 952 ezer euróra nőtt a Graphisoft Park adózott eredménye a harmadik negyedévben – derült ki a társaság tegnap (piaczárás után) közzétett gyorsjelentéséből. Az üzemi eredmény 6,2 százalékkal 1,23 millió euróra, az EBITDA 9,6 százalékkal 2,43 millió euróra, a bevétel pedig 11,3 százalékkal 2,63 millió euróra növekedett. Pénzügyi eredményeik

a társaság szerint a várakozásoknak megfelelően alakultak. A Graphisoft Park július végén szabályozott ingatlanfejlesztési elővállalkozássá alakult, ami azt jelenti, hogy csak eddig kellett társasági és iparűzési adót fizetnie. Ez is hozzájárult ahhoz, hogy az egy évvel korábbit 500 ezer euróval meghaladó, 2,8 millió euró nettó nyereséget értek el

az első három negyedévben. | VG

A szaúdi botrány miatt száguld az olajár

A két fő kőolajfajta utoljára 2015 nyarán volt ennyire drága: tegnap kora este egy hordó WTI 55,93 dollárba, egy hordó Brent pedig 62,75 dollárba került, de előtte 56,28, illetve 62,9 dolláron is kötöttek üzletet – írja a Bloomberg. A drágulást részben azzal magyarázták, hogy Szaúd-Arábiában az új korrupcióellenes tanács őrizetbe vett tizenegy herceget, köztük al-Valíd bin Talált. A világ egyik leggazdagabb emberének letartóztatása sokkolta a piacokat. Az időzítést sokan összefüggésbe hozták a Saudi Aramco jövő évi tőzsdei bevezetésével, e szempontból kedvezőbb lenne egy magasabb olajár. Hozzájárult a kőolaj drágulásához, hogy az USA-ban nyolc kút bezárásával 729-re mérséklődött a működő olajkutak száma, ez 2016 májusa óta a legnagyobb heti csökkenés. | B. A.

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.