A külföldi nyaralásra utazók 50 százaléka négy országot – Horvátország, Olaszország, Ausztria, Görögország – választott úti céljául, európai útra naponta 510, míg nem európai útra 770 forintos átlagos utasbiztosítási díjjal kötöttek szerződést – derül ki a Netrisk.hu utasbiztosítási adatbázisának elemzéséből.
„Az első helyeken 2016-hoz képest nem történt változás, ugyanakkor szembetűnő, hogy míg 2016-ban még az ötödik helyen szerepelt, idén a 13. helyre csúszott vissza Franciaország” – közölte Sebestyén László, a Netrisk.hu vezérigazgatója. Ennek oka szerinte egyrészt az, hogy az ország tavaly labdarúgó-Európa-bajnokságot rendezett, amelyen a magyar válogatott is érdekelt volt, másrészt az ismétlődő terrorista támadásokról érkező hírek idénre már sokakat elbizonytalaníthattak, amikor nyári programjaikat kellett megtervezniük.
Míg ősztől tavaszig a négy- vagy ötnapos utak a leggyakoribbak, addig nyáron a legtöbben (31 százaléknyian) hét vagy nyolc napra kötöttek utasbiztosítást. A négy-, illetve ötnapos utak ebben az időszakban a kötések további 10-10 százalékát adták. Az utasbiztosításokhoz – más termékekhez hasonlóan – számtalan kiegészítő szolgáltatás vásárolható. Az egyik legnépszerűbb ezek közül a biztosítás arra, hogy az ellátás költségeit ne az utasnak kelljen a biztosító térítéséig előfinanszíroznia, illetve az elektronikus eszközök (mobiltelefon, laptop, tablet, fényképezőgép) védelme.
Ami pedig a téli szezont illeti, a Netrisk elemzése szerint a síelés, snowbordozás nagyobb kockázattal, magasabb potenciális mentési költségekkel jár, ezért nem meglepő, hogy megfelelő utasbiztosítást napi 800 forint körüli díjon lehet vásárolni ilyen útra. „Ami továbbra is keveseknek jut eszükbe, az a felelősségbiztosítás arra az esetre, amikor mi okozunk kárt. Pedig ha valakinek az orvosi költségét nekünk kell fedeznünk, az akár milliós kiadást is okozhat, a tartós egészségkárosodás anyagi vonzataiba pedig jobb bele sem gondolni” – emelte ki a vezérigazgató.
A portál adatai szerint a tavalyi síszezonban síbiztosítást kötők háromnegyede valamelyik osztrák pályára igyekezett, Szlovákiába 8-10 százaléknyian utaztak, további 4-4 százalék körül mozgott az olasz és a francia síterepeket választók aránya. A síbiztosítások átlagos időtartama öt nap volt.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.