BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Több tonna húst vont ki a forgalomból a Nébih a Fény utcai piacon

Itt állíthatja be, hogy a Google keresőben elsők között legyen a Világgazdaság

A legalapvetőbb higiéniai és tárolási követelményeket sem tartotta be a Kollár és Társa Bt. a Fény utcai piacon üzemeltetett boltjában, ezért a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih) összesen több mint 3,2 tonna termék forgalomból való kivonását, forgalmazásának megtiltását és megsemmisítését rendelte el. Az ellenőrök a múlt heti szemléjük során szennyezett helyiségekben szabálytalanul tárolt, lejárt fogyaszthatósági, illetve minőségmegőrzési idejű, jelöletlen, nem nyomon követhető, valamint penészes húsokat találtak. A hatóság a feltárt élelmiszer-higiéniai hiányosságok miatt azonnali hatállyal felfüggesztette a kereskedelmi egység tevékenységét. Az üzlet a hibákat azóta kijavította, így az újabb szemlét követően a Nébih ismét engedélyezte a működést.

Google News Világgazdaság
A legfrissebb hírekért kövess minket a Világgazdaság.hu Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.