Az MNKH kiemelten kezeli a Kárpát-medencei magyar vállalkozások versenyképességének fokozását, a határokon átívelő magyar–magyar együttműködések dinamizálását és ezáltal az egységes Kárpát-medencei gazdasági tér kialakítását. E stratégia megvalósítása céljából a Kereskedőház létrehozta 22 regionális képviseletből álló Kárpát-medencei irodahálózatát, amely mára mintegy háromezer magyar érdekeltségű vállalkozással alakított ki napi szintű kapcsolatot. Mindezek jegyében a Kereskedőház tizenöt határon túli partnercégének is lehetőséget biztosított a Masters of Business Budapesten való részvételre, egyúttal személyes üzleti tárgyalások megvalósítására.
„Az egységes és versenyképes Kárpát-medencei gazdasági tér kialakításához elengedhetetlen, hogy a határon túli magyar vállalkozások számára – termelési kapacitásuk bővítését követően – új célpiacokat találjunk exporttevékenységük kiszélesítéséhez” – mondta Oláh Zsanett. A Kereskedőház vezérigazgatója hozzátette, ebben kiváló eszköz a Masters of Business Budapest, hiszen mindössze egyetlen nap alatt csaknem ötven ország piaca ismerhető meg, és nemzetközi kapcsolatrendszer építhető ki.
Oláh Zsanett hozzátette, hogy a Kárpát-medencei térségben való jelenlétük már túlmutat a hagyományos értelemben vett üzletfejlesztésen. „Jelenlétünkkel elősegítjük ugyanis a határon túli magyarság helyben maradását, kulturális gyökereik megtartását, jó példákat és jó gyakorlatokat keltünk életre és osztunk meg a lehető legszélesebb körben” – hangsúlyozta a vezérigazgató.
Az egyik ilyen jó példa a Tisacoop Kft. sikertörténete. A cég Szerbia legmeghatározóbb magyar élelmiszeripari importőrévé és disztribútorává nőtte ki magát. A Kárpát-medencei gazdaságfejlesztési támogatás kedvezményezettjeként mézintegrációs projektre nyert támogatást – a mintegy ezer tonna kapacitású üzem építés alatt áll. Az üzem célja a vajdasági méztermelők integrálása, majd a termékek értékesítése elsősorban a külpiacokon. A cég kivitelért és fejlesztésért felelős vezetője, Körmöci Zoltán szerint a vajdasági területen – hasonlóképpen a magyarhoz – kiváló a mézminőség. Az üzleti találkozón elmondta, bízik benne, hogy a Kereskedőház közreműködésével sikerül olyan piacokat találniuk – ideértve akár a közel- és távol-keleti piacokat is –, ahol hagyománya van a mézfogyasztásnak, és jelentős a kereslet a minőségi méz iránt. A régió vonatkozásában a legmeghatározóbb idei esemény
a második alkalommal megvalósuló Kárpát-medencei Gazdasági Konferencia és Kiállítás lesz. Az MNKH az eseményre négyszáz anyaországi és határon túli kiállító, illetve több mint ezerötszáz szakmai érdeklődő részvételére számít.
„Az már most látszik, hogy a Kárpát-medencei gazdasági térség jelentős kitörési ponttá tehető a magyar gazdaság számára – hangsúlyozta Oláh Zsanett. – Számokban kifejezve több mint 5,2 milliárd forint értékben járultunk hozzá üzletkötésekhez ebben a régióban, ami előrevetíti a magyar–magyar gazdasági kapcsolatok további erősítését.”
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.