A brit gazdaság az idén is sereghajtó lesz a legfejlettebb országok csoportjában, és a lassuló növekedés már jobban aggasztja a vállalatvezetőket, mint az Európai Unióból való kilépés – derült ki a Deloitte felméréséből, amelyet 106 bank, vagyonkezelő, biztosító és magántőke-társaság vezérigazgatójának megkérdezésével készítettek. A válaszadók majdnem kétharmadát aggasztja a növekedés lassulása – ami drámai véleményromlás az egy évvel ezelőtti 23 százalékhoz képest. A megkérdezettek 50 százaléka arra számít, hogy a brit GDP növekedése idén is a 2017-es szinten marad, akkor 1,7 százalék volt – a legalacsonyabb a G7-ek között. Ennél is alacsonyabb bővülésre számít 29 százalékuk, és csak minden ötödik válaszadó véli úgy, hogy jobb lesz az eredmény – számolt be az Independent. A veszélyfaktorok között egy százas skálán 57 pontra értékelték a gazdasági visszaesés miatti gyenge belföldi keresletet.
A Brexit okozta aggodalom némiképpen csökkent, 62-ről 57 pontra, a megkérdezettek kevésbé pesszimisták a kilátásokat illetően, mivel London és Brüsszel megállapodott a kilépés utáni átmeneti időszak feltételeiről. 2016 tavasza óta most történt meg először, hogy nem az EU-ból való kilépés aggasztotta legjobban a vállalatvezetőket – emlékeztetett a Guardian. Ian Stewart, a Deloitte vezető közgazdásza azonban figyelmeztetett, hogy az ír-északír határról, valamint a jövőbeni kereskedelmi kapcsolatokról még nem született meg a megegyezés Nagy-Britannia és az Erópai Unió között, és ez számos olyan problémát okozhat, amely jelentős hatással lehet az üzleti bizalomra. Figyelmeztető jel, hogy az Ernst & Young könyvvizsgáló szerint a Nagy-Britanniában működő külföldi vállalatoknak akár a fele is fontolgathatja, hogy távozik az országból 2020 decembere, az átmeneti időszak lejárta után, attól függően, hogy milyen lesz a végleges Brexit-megállapodás. A nemzetközi vállalatok nagy-britanniai befektetési terveire azonban egyelőre nincs hatása a kilépésnek.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.