Hárommilliárd forintos exportbővülés volt tavaly a 77 Elektronikánál
Itt állíthatja be, hogy a Google keresőben elsők között legyen a VilággazdaságTöbb mint hárommilliárd forinttal, közel 23 milliárd forintra nőtt a 77 Elektronika Kft. exportforgalma 2017-ben. A családi tulajdonban lévő vállalat árbevétele majdnem megháromszorozódott az utóbbi négy évben, és ez szinte csak az exportból adódik – közölte a cég. A száz országgal külkereskedelmet folytató, orvosdiagnosztikai eszközöket gyártó cég csak az olasz Menarini Groupnak ezer laborautomatát értékesített eddig hozzávetőleg 50 millió euró értékben. A cég teljes árbevételének 83 százaléka exportból származik. A vállalat 75 millió eurós bevételt ért el a külkereskedelemből, 10 millió euróval többet, mint 2016-ban. Az európai és a dél-amerikai export nőtt jelentősen, de olyan piacokon is sikerült megvetniük a lábukat, mint Fehéroroszország, Kamerun, Libéria és Nigéria. | VG


