BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Négymilliárdos beszerzést zártak le

Itt állíthatja be, hogy a Google keresőben elsők között legyen a Világgazdaság

Összesen négymilliárd forint értékben tizenkilenc diagnosztikai és terápiás gép közbeszerzési eljárása zárult le – jelentette be Kásler Miklós, az emberi erőforrások minisztere. Az eszközbeszerzés keretében tizenhárom fővárosi és Pest megyei kórházban valósulnak meg a fejlesztések. Négy CT, három MR, négy DSA (érfestő készülék), öt korszerű digitális röntgenrendszer, egy digitális mammográf és egy PACS-rendszer (digitális képmenedzsmentrendszer) mellett egy lineáris gyorsítót is telepítenek az intézményekbe.

Az Egészséges Budapest program keretében a közép-magyarországi régió diagnosztikai vizsgálatainak száma 10 százalékkal nő – mondta a miniszter. A fővárosban és Pest megyében 42 CT-berendezés és 27 MR-gép működik. A következő év első felében a CT-gépek száma kettővel nő, az MR-berendezések száma pedig harmincra emelkedik.

A fejlesztések nyomán többek között a Törökbálinti Tüdőgyógyintézet kap egy új CT-berendezést, MR-gépek érkeznek a Szent Imre, a Szent János és a Szent Margit Kórházba. Új sugárterápiás lineáris gyorsítót telepítenek az Uzsoki Utcai Kórházba. Új érfestő készülék kerül a Bajcsy Zsilinszky kórházba, a Nyírő Gyula kórház pedig egy digitális mammográfiás készülékkel bővül. Röntgengépek kerülnek a visegrádi, a ceglédi, és a nagykőrösi kórházba is.

Google News Világgazdaság
A legfrissebb hírekért kövess minket a Világgazdaság.hu Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.