BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Hidrogén üzemanyagot tesztel a Siemens és a német vasút

Itt állíthatja be, hogy a Google keresőben elsők között legyen a Világgazdaság

A Deutsche Bahn (DB) és a Siemens Mobility 2024-től hidrogénüzemű vonat tesztelésére készül, közösen finanszírozott projektjük neve: H2goesRail. A Siemens fejleszti majd ki a speciális vonatot, a DB Energie pedig a hidrogéntöltő struktúrát. Hidrogénnel is annyi ideig – 15 percig – tart majd a tankolás, mint dízellel. A vasúttársaság ezzel az új rendszerrel kívánja felváltani a re­gio­nális vonalain közlekedő, dízelhajtású vonatait. Baden-Württemberg tartomány kormánya támogatja a Tübingen város környékére tervezett, egy éven át tartó tesztelést, az illetékes szövetségi minisztérium (BMVI) pedig a Siemens közleménye szerint jelezte finanszírozási szándékát. A hidrogént Tübingenben állítják majd elő megújuló forrásból származó árammal.

Google News Világgazdaság
A legfrissebb hírekért kövess minket a Világgazdaság.hu Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.