Czwick Dávid | Megközelítette az 1,8 milliárd forintot a Budapesti Ingatlan Hasznosítási és Fejlesztési Nyrt. (BIF) adózás utáni eredménye az idei első fél évben, ami 62 százalékkal több, mint az egy évvel korábban elért eredmény – derült ki az ingatlancég pénteken délután érkezett üzleti beszámolójából. Az értékesítés nettó árbevétele – százmillió forinttal meghaladva a 2019-es első hathavi összeget – 2,76 milliárd forint volt. A kedvező eredményeket a társaság jelentése szerint nagyban támogatta, hogy az árbevétel 30 százalékát kitevő ingatlan- és telekértékesítések soron a harsánylejtői építési telkek és társasházi lakások értékesítése révén is jelentős bevételre tett szert a társaság.
Az ingatlanhasznosításban a bevételek növekedése főként az év elején akvirált Városmajor35 Irodaházhoz köthető, ezen túlmenően az év elején érvényesített indexált áremelések is hozzájárultak a bevételek bővüléséhez. A BIF gyorsjelentése kiemeli, hogy 2020 első felében nőtt ugyan az irodapiacon a fejlesztési aktivitás, de közben a kereslet jelentősen, 38 százalékkal visszazuhant. A bérleti díjak növekedése a gazdasági bizonytalanságok hatására lelassult. Ezeket a negatív fordulatokat a vállalat a vírushelyzet miatt megváltozott piaci környezet számlájára írja. Nem zárták ki azt sem, hogy a távmunka hosszú távon a vállalati kultúra szerves részévé válik, ennek hatására idővel több bérlő is megfogalmazhatja területcsökkentési igényét. Intő jel lehet az is az ingatlanhasznosító számára, hogy az üresedési ráta, amely 2019 végén rekordalacsonyan, 5,6 százalékon állt, emelkedésnek indult, és jelenleg 7,3 százalékos a vállalat ingatlanportfóliójában. A további fejlesztéseket, valamint a járvány esetleges második hullámát is figyelembe véve arra számítanak, hogy az üresedési ráta emelkedhet, elérve akár a 9 százalékot is az év végéig. Megjegyezték azt is, hogy az előrejelzések szerint a főváros szállodaipara a koronavírus-járványt megelőző szinteket két-három éven belül érheti el ismét, ami így is ígéretes prognózis.
A BIF részvényesei egyáltalán nem reagáltak az elért eredményekre pénteken, hiszen a Budapesti Értéktőzsdén a cég papírjaival a kereskedés végéig nem született kötés a gyorsjelentés megjelenése után, a kurzus 287 forinton, 0,35 százalékos, minimális gyengüléssel zárt. Ezzel az augusztus eleji szintre esett vissza az árfolyam, amely június közepe óta oldalazva mozog a 280–300 forint közötti sávban.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.