BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok
indexkep Arbitrazs JÓ!!
ÜZLETRE HANGOLUNK

Ritka jó vétel a Richter, de az OTP-t sem szabad elhanyagolni

A pesti parkettet a geopolitikai feszültségek halványulásával ismét megtalálta a nemzetközi tőke, ralizni is kezdtek a blue chipjeink. Arról, hogy melyik sorokra kell majd figyelni a BÉT nagyjainak rohamosan közelgő gyorsjelentéseiben, hogy miért veszik a befektetők két marékra a Richtert, és hogy miért lőtt ki a Mol jegyzése, Zakár Tivadar, a BÉT kijelölt tanácsadójaként működő Univerz Invest Zrt. befektetési igazgatója beszélt az Arbitrázsban.
A podcast vendége: Zakár Tivadar, a BÉT kijelölt tanácsadójaként működő Univerz Invest Zrt. befektetési igazgatója

Az OTP idei részvényralija ellenére még mindig van potenciál a papírban, a célárkonszenzus felső hányada napról napra egyre reálisabbnak tűnik a hazai nagybank részvényei számára, ugyanis a geopolitikai feszültségek csökkenése és a kamatpályák alakulása egyaránt támogatólag hathat a cég eredménytermelésére – emelte ki az Arbitrázs legújabb adásában Zakár Tivadar, a BÉT kijelölt tanácsadójaként működő Univerz Invest Zrt. befektetési igazgatója.

richter_LUS_8753, richter,
Még mindig kiváló beszálló lehet a Richter részvénye / Fotó: Kallus György

A Richter és az OTP kilátásai is erősek

A szakértő az idén sokak számára meglepően erős, 10 százalékos árfolyam-emelkedést megélő Molról elmondta, az olajipari cég papírjait eddig a geopolitikai feszültségektől a forintban való kereskedésen át az olajárral kapcsolatos nemzetközi bizonytalanság egyaránt nyomták egyebek mellett, így az árfolyam kifejezetten mélyre került, annak ellenére, hogy a cég működési szerkezete stabil. Ekkor érkezett Trump győzelme, ez pedig leemelte a félelmek egy jelentős részét a részvényről, hegymenetbe állítva ezzel a papírokat. 

Zakár Tivadar a Richter kapcsán úgy fogalmazott:

Nincs olyan cég még a piacon, amely a 2030 utáni tevékenységéről kommunikál már most, nem pedig a következő évek terveiről. Ez azért egy elég erős dolog.

A beszélgetés során szó esett:

  • az OTP ralijának okairól, a részvény kilátásairól és a közelgő gyorsjelentéssel kapcsolatos várakozásokról (00:40–9:10),
  • a Magyar Telekom tavalyi ralijának ki nem fulladásáról, a szabad cash flow fontosságáról és a céláremelések elmaradásáról (9:30–15:00),
  • a Mol javuló kilátásairól, a Trump-hatás előnyös hozadékairól és a célárkonszenzus robusztusságáról (15:20–23:10),
  • a Richter ragyogó fundamentumairól, a papírok értékeltségéről és a Trump-hatás valódi lecsapódásáról (23:30–30:55).

A teljes beszélgetést alább hallgathatják meg:

A VG további podcastjeit pedig ezen a linken érhetik el.

Podcastok Vidcastok

Továbbiak

Címoldalról ajánljuk

Tovább a címoldalra

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.