A csábító Microcell
Itt állíthatja be, hogy a Google keresőben elsők között legyen a VilággazdaságCéginformációs adatok alapján az Ouluban két éve létrejött Microcell főként formatervezéssel és elektrotechnikai termékek fejlesztésével foglalkozik. Fő részvényesei közé tartozik Teijo Postila ügyvezető és Jyrki Hallikainen elnök, utóbbi korábban a Nokia telefonüzletágát vezette. A harmadik igazgatósági tag a (szilícium-völgyi) San José-i Stasey William Turley.
A Microcell az Ericssonnal állt üzleti kapcsolatban, s korábban híre ment, hogy a svéd társaságnak fejleszt minitelefont. (Mint arról lapunk beszámolt, az Ericsson megválik telefongyártó üzletágától.) Felmerült az is, hogy a Motorola és a Qualcomm áll mögötte.
Kanadában is van egy Microcell nevű tőzsdei cég, amelynek Microcell Labs nevű leányvállalata a rádió-távközlési rendszerek és termékek fejlesztésében érdekelt. Ez utóbbi társaság szoros együttműködésben áll az Ericssonnal -- mutat rá a finn lap, leszögezve: bárki áll is a finn Microcell mögött, van pénze. Tavaly 22 millió finn márkáért -- készpénzben -- vett a cég üzleti ingatlant Ouluban.


