Az edzőtábor -- annak ellenére, hogy az ISM egyik korábbi tájékoztatója még a főbb sportlétesítmény-fejlesztési programok között tüntette fel -- az idén már nem kapott plusztámogatást. (Felszereltsége nem elsősorban a versenyzők közvetlen felkészülését szolgálta, inkább a fáradt sportolók rekreációs központjaként üzemelt.) A tárca 1999 és 2001 között a mátraházi és a tatai edzőtáborban, a Népstadion és intézményeiben, a Nemzeti Sportuszodákban és a sportlétesítményeket ellátó intézményekhez tartozó sporttelepeken (MTK, Vasas, UTE, FTC) közel 4 milliárd forintot költött beruházási és fejlesztési munkákra.
Információink szerint az említett létesítmények közül több is helyszíne lehet azoknak az olimpiai központoknak, amelyekről az esetleges magyar rendezésű 2012-es nyári olimpia tervét felkaroló kormány már el is készítette rendeletét. A központok végleges helyszínéről és az azok felújításához szükséges pénzügyi fedezetről november végén döntenek -- nyilatkozta lapunknak Molnár Zoltán, a Magyar Olimpiai Bizottság igazgatója.
Ma Magyarországon egyébként minden jelentősebb sportingatlan állami tulajdonban van, vagy az ugyancsak állami érdekeltségű Sportlétesítmények Rt. tulajdonát képezi. A létesítmények kivétel nélkül az ISM vagyonkezelő szerve, az SF Kht. kezelése alá tartoznak. Fejlesztésükre a központi támogatáson kívül a tárca a korábbi állami tulajdonban lévő ingatlan értékesítése után befolyt összegből 1,1 milliárd forintot fordíthat. Az SF Kht. vagyonkezelése alá jelenleg 63 ingatlan tartozik, amelyből tíz a Sportlétesítmények Rt. tulajdonában van -- nyilatkozta lapunknak Balázs Csaba, a kht. ügyvezető igazgatója.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.