BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Ez évre beértek a fejlesztések

A Thyssen kecskeméti gyára -- a német konszern magyarországi leányvállalata -. a szeptember 30-án zárult legutóbbi üzleti évben 14,9 millió eurós forgalmat könyvelhetett el, ami csaknem a duplája az előző évi 7,7 milliós árbevételnek.

A Thyssen Production Systems (TPS) Kft.-nél nemrég tértek át az új -. októbertől októberig tartó -. üzleti évre, tudtuk meg Patay Lászlótól, aki 2001 októberétől új ügyvezetője a cégnek (Rigobert Schlink szintén ügyvezetőként jegyzi a társaságot). Abban, hogy most 14,9 millió eurós forgalom szerepel a könyvekben, elsősorban a tavaly elkezdett, nemrég befejeződött -. összesen ötmillió euró értékű -. beruházásnak volt szerepe. A 7000 négyzetméteres hegesztőüzem, illetve az új megmunkáló központok tették lehetővé a termelés extenzív bővítését. A kecskeméti Thyssen-gyárban azonban ugyanilyen hangsúllyal beszélnek a termelékenység és a hatékonyság kimutatható, az elmúlt 12 hónapban legalább 10 százalékos növeléséről is.
A TPS Kft. autógyáraknak készít karosszériahegesztő robotokat, gyárt továbbá részegységeket szerszámgépekhez, illetve szereléstechnikai berendezésekhez. Egyik módja a bevétel növelésének az, hogy egyre bonyolultabb egységeket állítanak elő, azaz növelik a gyártási mélységet. Kezdetben tulajdonképpen csak a német tervezőirodák által előírt munkaműveleteket végezhették, ma már Kecskeméten 11 fős saját konstrukciós iroda működik, amit hamarosan 25 fős csoporttá fejlesztenek, ez annak a jele, hogy az elképzeléseket helyben váltják valóra a mérnökök.
A TPS Kft. az utóbbi 10 hónapban 306-ról 360-ra növelte létszámát, és egy éven belül újabb 100 főt szeretnének alkalmazni. Egyre távolabbról -. Tiszakécskéről, Szolnokról -. jönnek a dolgozók, akik közül sokakat segítenek a letelepedésben nagyvonalú kölcsönnel vagy lakbér-hozzájárulással (a gyártásban 85 ezer forint körüli az alapbér, erre a teljesítmény alapján még 25 százalékos plusz járulhat).
A Thyssen az új üzleti év bevezetésével új filozófiát is szeretne megvalósítani, hiszen a kecskeméti társaság mostantól szabadon szerepelhet a piacon (korábban szinte csak az anyavállalat megrendeléseit teljesítette). Patay László a Világgazdaság kérdésére elmondta: az a tény, hogy a magyar beszállítók már csaknem 40 százalékban működnek közre a Thyssen munkájában, további reményekre jogosít. A forint erősödése ugyanakkor negatív hatású volt, hiszen miközben a cég német márkában jut bevételeihez, költségei forintban jelentkeznek, ráadásul ezt nem is lehet továbbhárítani a vevőkhöz. Ezért is kedvező, hogy -. mint már említettük -. a termelékenység komoly mértékben javult.
A most kezdődött üzleti évben 16,5-17 millió eurós forgalmat várnak Kecskeméten, és azt, hogy továbbra is nyereségesen dolgoznak.

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.