BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

A Lockheed a befutó a Pentagonnál

Itt állíthatja be, hogy a Google keresőben elsők között legyen a Világgazdaság

Ismét a Lockheed Martin (LM) vezeti az amerikai védelmi minisztérium legnagyobb beszállítóinak éves ranglistáját - adja hírül a Reuters. A szeptemberben végződő pénzügyi év 100 legnagyobb összesített értékű megrendelését elnyerő amerikai vállalatoknak a listáját a Pentagon minden évben közzéteszi. Az idei rangsor nyilvánosságra hozatala pont egy nappal azután történt, hogy Bush elnök a soron következő évre 379 milliárd dolláros büdzsét igényelt.

A Boeing az előző év után tartja második helyét a beszállítók között, sőt csökkentette az LM mögötti lemaradásának mértékét. A listavezető szóvivője mégis nagy megelégedéssel nyilatkozhat, hiszen a már a 2002-es pénzügyi évhez tartozó tavaly októberben - a Boeing ellenében - elnyerte az F-35-ös vadászgépekre vonatkozó 19 milliárd dolláros megrendelést. Ez az összeg azonban több évre vonatkozik, és a társaság egyelőre nem tudja pontosan megbecsülni, hogy 2002-ben mekkora részt tud teljesíteni. A legjelentősebb ugrás a tabellán a harmadik helyen záró Newport News Shipbuilding hajóépítő társasághoz fűződik. A cég egy év alatt a 16. helyről lépett fel a dobogóra, ráadásul tavaly novemberben a most ötödik Northrop Grumman birtokába került.

VG-összefoglaló

Google News Világgazdaság
A legfrissebb hírekért kövess minket a Világgazdaság.hu Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.