Veszteséges a Győri Keksz Kft.
Az elmúlt három évben, így tavaly is veszteséges Győri Keksz Kft., ha egészen kis mértékben is, de 2002-re már nyereséget tervezhetett. A társaság 2001. évi forgalma némiképp meghaladta az egy évvel korábbit, ugyanakkor az inflációs növekedés alatt maradt - tájékoztatta a Világgazdaságot a cég vezetése. (Az édességgyártó nem nevezte meg elmúlt évi forgalmát, a rendelkezésünkre álló adatok szerint 2001-ben mintegy 12 milliárd forint árbevétellel számolt, amelyhez mínusz 1 százalék körüli várt eredmény társult.)
A győri kekszgyár létszámleépítése az írásos ütemterv szerint halad. Mint ismert, a társaság győri üzemében összesen 330 munkahely szűnik meg, míg a székesfehérváriban 120 új létesül. A fehérvári gyárnak jelenleg 137 dolgozója van, ebből 101 munkavállalót foglalkoztatnak a termelésben. Az üzemnek 20 bérmunkása is van, ezek száma csökkenni fog. A jelenlegi - nem végleges - állás szerint Győrből 28 dolgozó megy át a fehérvári gyárba. (Győrben a leépítés megkezdése előtt több mint hatszázan dolgoztak.)
Az ipari átszervezés ugyancsak a tervezett szerint halad. A napokban kezdődött meg Székesfehérváron az első - a Balaton szeletet gyártó - gépsor próbaüzeme. (A jövőben Székesfehérváron gyártja a cég az ostyaféléket.) Ezen a héten újabb gépsort szerelnek le a kisalföldi városban és telepítik át a másik gyárba.
Május 15-től Philippe Carreau lesz a Győri Keksz Kft. ügyvezető igazgatója, ő a Danone-csoport lengyelországi gyárához távozott Alain Locqueneux-t váltja a cég élén.
Philippe Carreau francia, Bordeaux-ban végezte tanulmányait. 1988-ban került a Danone-csoport Liebig Maille Amora részlegéhez, ahol előbb az északi régió értékesítési igazgatója, értékesítési adminisztrációs, majd key account igazgatója lett. 1994-ben nevezték ki a Liebig Maille Amora értékesítési igazgatójának. 1998 óta az egyik legjelentősebb francia Danone-pozíciót töltötte be, a Danone France értékesítési igazgatója volt mostanáig.
Lehőcz Rudolf


