Görög többség a Romtelecomban?
Itt állíthatja be, hogy a Google keresőben elsők között legyen a VilággazdaságA Hellenic Telecommunications Organization SA nevű görög távközlési vállalat várhatóan többségi részesedést szerez a Romtelecom SA monopolhelyzetben lévő román vezetékes szolgáltatóban. A görög társaság jelenleg 35 százalékban tulajdonosa a bukaresti társaságnak, amely eddig a román kormányé volt 65 százalék - jelentette a Bloomberg.
A vételárról a jövő héten kezdődnek tárgyalások. A Hellenic előzőleg 200 millió dollárt ajánlott a többséget biztosító plusz 16 százalékért. Az athéni vállalat tőzsdei megítélésére már eddig is rossz hatással volt a korábban bejelentett balkáni terjeszkedés.


