Napi ezer cikk a Hírstart.hu-n
Egyre több internetes kereső indítja el saját - szerkesztőségek nélküli - on-line hírgyűjtőjét. A forgalmát tekintve a világ legnagyobb keresője, a Google nemrégiben újította meg szerkesztőség nélküli rendszerét. Magyarországon a Startlap.hu hírgyűjtő portálján, Hírstart.hu néven indult meg az on-line olvasóközönség számára hasonló szolgáltatás. Igaz, utóbbi esetében a számítógép keresőmotorjának működését egy felelős szerkesztő is kontrollálja.
A Google hírportál 4000 cikket tartalmaz, amelyet folyamatosan frissítenek. A válogatást munkatársak helyett a számítógép keresőalgoritmusa végzi.
A Hírstart.hu napi ezer cikket képes a fontosabb magyar oldalakról összegyűjteni. A Hírstart.hu-n az információkat már nem a számítógép, hanem az egyszemélyes szerkesztőség rendezi tematikus dossziékba - nyilatkozott lapunknak Vekerle Szabolcs ellátó felelős szerkesztő.
A Google-lal és a magát a legnagyobb hírkeresőként aposztrofált magyar internetes "cikkvadásszal", a hírkereső.hu-val szemben azonban a Hírstart.hu a portálokkal történő előzetes megállapodások szerint válogat a híroldalak kínálatában. A hírgyűjtő előnye az is, hogy nemcsak a címoldalakról képes böngészni, hanem a site-ok háttéroldalain is tud keresni - mondta Vekerle Szabolcs. A racionalizált hírszerkesztés az újabb látogatás- és letöltésszámok növekedése mellett jelentős költségmegtakarítást is eredményezhet - vélik az internetes hírkeresők szerkesztői. A Hírstart.hu tulajdonosa, a Sanoma Budapest Kiadói Rt. eddig tíz világhálós termékkel szerepelt a magyar internetpiacon. (SK)


