BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Tiltakozás a Skodánál

Itt állíthatja be, hogy a Google keresőben elsők között legyen a Világgazdaság

A cseh Skoda autógyár Mladá Boleslav-i gyára előtt kétszázan tüntettek a cég üzletpolitikájának tervezett változtatása ellen. A Volkswagen-leányvállalat Skoda dolgozói attól tartanak, hogy a Volkswagen konszernnél történt átalakítások miatt a jövőben a Skoda nem állít elő középkategóriájú autókat. A szakszervezetek szerint az olcsóbb autókra való átállás veszélyeztetné a cseh cég arculatát és a munkahelyeket. A Skoda forgalma tavaly a cseh hazai össztermék 7 százalékának felelt meg. A vállalatot az idén komoly veszteség éri az erős korona miatt, ez mérsékli exportbevételét, miközben csökkent a Csehországba importált autók ára. A gyár az év végéig kétezer fővel csökkenti nem szerződéses dolgozóinak létszámát, mert ritkítják a Skoda Fabia és Superb modellek termelését. Szeptember végén a Skoda

21 685 embert foglalkoztatott, közülük 2936 volt a nem szerződéses. (MTI)

Google News Világgazdaság
A legfrissebb hírekért kövess minket a Világgazdaság.hu Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.