BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Újra terítékre került az Unipetrol eladása

Itt állíthatja be, hogy a Google keresőben elsők között legyen a Világgazdaság

A prágai kormány várhatóan ma foglalkozik újra a vezető cseh olajipari holding, az Unipetrol többségi állami tulajdonrészének eladásával, miután a korábbi tender győztese, az Agrofert szeptemberben visszavonta a 63 százalékos részesedésre vonatkozó 361 millió eurós vételi ajánlatát. (A cseh-svájci műtrágyagyártó újra kívánta tárgyalni a fizetési feltételeket, amit Prága elutasított.) A prágai pénzügyi tárca most a csoport egybeni értékesítésére tett javaslatot, amely szerinte 14 hónap alatt befejeződhet. Az Unipetrol több egységből áll, köztük van a külföldi társaságokkal - Conoco, Shell, Agip - közösen birtokolt Ceska Rafinerska finomító, a petrolkémiai termékeket gyártó Chemopetrol és Kaucuk, valamint az üzemanyag-forgalmazó Benzina. (Bloomberg)

Google News Világgazdaság
A legfrissebb hírekért kövess minket a Világgazdaság.hu Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.